Baner promując wydarzenie

W dniu 18 kwietnia 2024 roku, Koło Ekonomiczne zorganizowało warsztaty pt. „Zakład Ubezpieczeń Społecznych - nowoczesny e-urząd”. Warsztaty przeprowadziła Pani Agnieszka Drzewowska - koordynator ds. komunikacji społecznej i edukacji w Zakładzie Ubezpieczeń Społecznych w oddziale w Siedlcach.

Zakład Ubezpieczeń Społecznych to największy e-urząd w Polsce. Nie trzeba wychodzić z domu, by dokonać niezbędnych formalności i uzyskać konieczne informacje, wygenerować i przesłać dokumenty zgłoszeniowe oraz rozliczeniowe. W czynnościach tych pomaga Platforma Usług Elektronicznych ZUS. Zapewnia ona pełną obsługę klientów w sieci. Dzięki niej można na przykład uzyskać on-line dane zapisane na kontach w ZUS. Osoba ubezpieczona może zobaczyć stan swojego konta, a także sprawdzić, czy płatnik składek zgłosił ją oraz członków rodziny do systemu ubezpieczeń. Za pośrednictwem Platformy można także dowiedzieć się ile pieniędzy przekazano do OFE lub obliczyć prognozowaną wysokość emerytury, a także umówić się na wizytę w wybranym oddziale ZUS.

W warsztatach wzięli udział studenci kierunku Zarządzanie i Logistyka. Tego typu wydarzenia będą kontynuowane także w przyszłości.