Baner promując wydarzenie

W dniu 4 kwietnia koło Ekonomiczne zorganizowało wykład nt. „Ekonomia, finanse, przedsiębiorczość – wyzwania współczesnego świata”, który poprowadził Waldemar Zbytek Prezes Warszawskiego Instytutu Bankowości i przewodniczący Komitetu Organizacyjnego Roku Edukacji Ekonomicznej. Waldemar Zbytek od ponad 10 lat związany jest z projektami edukacyjnymi sektora bankowego, ponadto jest współtwórcą struktur Wydawnictwa Centrum Prawa Bankowego i Informacji oraz projektów w zakresie współpracy instytucji finansowych ze szkołami i uczelniami, w tym Programu "Nowoczesne Zarządzanie Biznesem" i Programu "Bankowcy dla Edukacji".

Zdaniem Waldemara Zbytka Rok Edukacji Ekonomicznej, którego inauguracja odbyła się 11 stycznia br. w Senacie Rzeczypospolitej Polskiej, jest szansą na powszechne promowanie wiedzy finansowej, budowanie właściwych postaw wśród społeczeństwa i trwałą zmianę – w myśl hasła „Ekonomia – rozumieć, by świadomie decydować”. Obchody Roku Edukacji Ekonomicznej, zdaniem naszego Gościa, przyczynią się do wzrostu poziomu wiedzy ekonomicznej. Jest też okazja, by przypomnieć reformy gospodarcze Władysława Grabskiego, czy też na nowo odkryć koncepcję edukacji ekonomicznej, przedstawioną przez Janusza Korczaka w książce „Bankructwo Małego Dżeka”. Obaj wielcy Polacy znali się osobiście, współpracowali, podzielali też przekonanie, iż edukacja ekonomiczna stanowi warunek poprawy kondycji gospodarczej Polski. Reguła ta ma zastosowanie również obecnie.

W wykładzie wzięli udział studenci kierunków Logistyka i Zarzadzanie.