Grupowe zdjęcie ze spotkania

W dniu 23 maja 2023 roku na Wydziale Nauk Społecznych odbyła się I Ogólnopolska Studencka Konferencja Naukowa pt. „WYZWANIA NAUK SPOŁECZNYCH W XXI WIEKU”. Miała ona charakter hybrydowy.

Konferencję prowadzili wspólnie: Martyna Krzyżanowska - Prezes Studenckiego Koła Naukowego Wychowania Przedszkolnego i Wojciech Adamski – Prezes Koła Ekonomicznego.
W konferencji uczestniczyli studenci z następujących ośrodków akademickich: Politechniki Częstochowskiej, Uniwersytetu Marii Curie-Skłodowskiej w Lublinie, Uniwersytetu Zielonogórskiego, Akademii Sztuki Wojennej, Akademii Pedagogiki Specjalnej im. Marii Grzegorzewskiej w Warszawie, Akademii Katolickiej w Warszawie Collegium Bobolanum, Akademii Bialskiej Nauk Stosowanych im. Jana Pawła II i studenci naszego Uniwersytetu.

Konferencję otworzył Prodziekan Wydziału Nauk Społecznych Pan dr Radosław Korneć.

Następnie zgromadzeni w auli zaproszeni goście, pracownicy naukowi, doktoranci oraz studenci wysłuchali wystąpienia Pana Krzysztofa Droździela - Regionalnego Koordynatora Programu Edukacyjnego Nowoczesne Zarządzanie Biznesem. Tematem wystąpienia było Rosnące zadłużenie firm i konsumentów a bezpieczeństwo finansowe w dobie niestabilności gospodarczej.

Na Konferencję swoje stoisko przygotował Zakład Ubezpieczeń Społecznych oddział w Siedlcach. ZUS reprezentował Andrzej Krzymowski - Opiekun Płatnika Strategicznego z Wydziału Obsługi Klientów i Korespondencji ZUS. W drugiej części konferencji obrady odbywały się w trzech równoległych sesjach panelowych. Sesję panelową dotycząca Logistyki, Zarządzania i Ekonomii prowadzili dr Adam Marcysiak i Weronika Chudek.

W sumie wygłoszono w ramach tego panelu 15 referatów. Instytut Nauk o Zarządzaniu i Jakości reprezentowali studenci z Koła Naukowego Logistyków: Oliwia Szewczuk, Klaudia Terlikowska, Adam Drożdż, Klaudia Wielgórska, Kateryna Tetelman, Michał Matusik oraz Koła Ekonomicznego: Weronika Głuchowska, Dawid Chmielewski, Dominik Załuska, Weronika Chudek.

Gratulujemy naszym studentom interesujących wystąpień.